Kniha návštěv

Datum 19.03.2011

Vložil Ladislav Landa

Titulek Re: Re: Drevostavba jako chalupa na horach

Odpovědět

Dobry den,
dekuji velice za odpoved.
S pozdravem Ladislav Landa

Datum 06.02.2011

Vložil Jiří Lukáš

Titulek difůzní skladba

Odpovědět

Dobrý den, pane Šimku,
děkuji Vám za radu k difůzně otevřené stěně. Dovolím si připojit ještě dotazy.
Funguje tento systém dostatečně dobře v místech, kde se tvoří množství páry – třeba v koupelně (nepočítá-li stavebník se vzduchotechnikou)? Zadrží-li OSB vlhkost, nezačne se sama časem „rozpadat“?
Je vážně pravda, že dřevovláknitá deska napomáhá tomu, aby v domech nebylo příliš velké horko?
Co se Vámi zmíněné certifikace týče, setkal jsem se dosud jen s Diffuwallem. U tohoto systému mě nicméně odrazuje cena. Tohle je vůbec zajímavé téma: ve firmách se dozvíte, jak je tento systém drahý kvůli „speciálním materiálům“. Přitom se od uzavřené skladby liší jen dřevovláknitou deskou.
Děkuje a zdraví
Lukáš

Datum 09.02.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: difůzní skladba

Odpovědět

Ano i v koupelně musí systém fungovat - za předpokladu, že je proveden dobře, z kvalitních materiálů - nejlépe vše certifikované. Ano Diffuwall je dražší než obyčejná minerální fasádní vata. Od uzavřené skladby se může lišit dřevovláknitou deskou místo OSB+EPS, ale hlavně onou certifikací - systém byl certifikován v CSI a Pavusu - to něco také stojí a tím pádem se promítá do ceny. V necertifikovaném systému je skladba poskládána a vše vypočteno pouze teoreticky. Například hodnota difůzního odporu jednotlivých prvků stěny se přebírá od výrobce materiálu a dále se s ní pracuje. V praxi a při testu u certifikovaného systému (konkrétně Diffuwall) zjistíte, že dotyčná např. OSB deska nefunguje jako parobrzda a musí se použít jiná značka.

Datum 05.02.2011

Vložil Jaroslav Beránek

Titulek skladba stěny- dotaz

Odpovědět

Dobrý den p. Šimek. Potřeboval bych poradit ohl. skladby stěny. Stavím dřevostavbu na horách. Postavil jsem rámovou konstrukci tl.8 cm na ní chci přidat hranoly tl. 8 cm a vyplnit vatou TP 138 0,032/W/m.K/. Venkovní záklop mám z MFP desek. Z vnitřní strany bych chtěl před vatu dát parobrzdu,MFP desku, manipulační mezeru 5cm a obklad /falešná roubenka. Stejn ý dřevěný obklad/ falešná roubenka/ by byl na MFP desce i z venkovní strany vč. provětrávané mezery 3 cm.Je možné takovouto skladbou udělat difuzně otevřenou stěnu? A také jestli stačí tl. vaty 18cm. Předem moc děkuji Beránek

Datum 05.02.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: skladba stěny- dotaz

Odpovědět

Dobrý den pane Beránku, určitě bych si zjistil difůzní odpor MFP desky (bude-li mít vlastnosti jako jiné difůzně otevřené desky, použijte, jestliže spíše hodnoty jako OSB deska/parobrzda, zamítněte a použijte jinou). Jako parobrzdu použijte nejlépe OSB desku s přelepenými spoji. Vata 18cm - vejdete se co do minimální hodnoty dané normou ČSN, ale koncepčně a perspektivně bych dimenzoval výše (určitě využijte i instalační mezeru pro vložení vaty).

Datum 03.02.2011

Vložil Tomáš

Titulek Rada

Odpovědět

Dobrý den pane Šimek, díky za Vaše rady. Ještě se prosím zeptám, jestli by nebyl problém kdyby jsme se dohodli na nějaký den, já bych si napsal všechny otázky které by mě zajímaly a Vy jste schopný přijet třeba jen na jednu či dvě otočky na dvě hodinky a odpovědět (poradit) mi . A kolik by tato jedna služba popřípadě stála. Děkuji Dohnanský

Datum 03.02.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Rada

Odpovědět

Dobrý den pane Dohnanský, kontaktujte mne prosím po emailu/telefonu, doladíme detaily schůzky vzhledem k lokaci stavby, šíře konzultace (co všechno byste chtěl probrat) apod.

Datum 31.01.2011

Vložil Tomáš Vanacký

Titulek izolacia

Odpovědět

Dobry den pan Simek. Chcel by som sa spytat na optimalnu skladbu difuzne otvorenej steny.
Planujem nizkoenergeticku drevostavbu s difuzne otvorenou konstrukciou s izolaciou z fukanej celulozou a vonkajsou izolacoiu z drevovlaknitej dosky. Aku by ste mi odporucili stavbu steny?
Dakujem velmi pekne za odpoved.

Datum 01.02.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: izolacia

Odpovědět

Dobrý den pane Vanacký, prakticky jste si se skladbou odpověděl. Neexistuje "optimální varianta", tu konkrétní by Vám měl vypočíst a navrhnout projektant vzhledem k Vašim nárokům na zateplení, existence rekuperace a použitým materiálům uvnitř konstrukce. Ve službách dozoru, které nabízím, patří komentář k navržené skladbě, která bohužel bývá v některých případech navržena nevhodně.

Datum 27.01.2011

Vložil Jiří Lukáš

Titulek přehřívání dřevostavby

Odpovědět

Dobrý den,
myslím, že každý, kdo zvažuje dřevostavbu, velmi oceňuje Vaše stránky! Díky za ně!
A nyní dotaz: řada lidí, kteří si postavili obvyklou dřevostavbu s
parozábranou a izolací - 5cm (předstěna) - 14 cm (konstrukce) - polystyren si stěžuje na to, že je v takovém domě v létě hrozné vedro (míněno na jižní Moravě). Chybí zde ona „chladivost“ domů z cihel. Rád bych se zeptal, zda je možné docílit teplotní pohody v létě také v dřevostavbě, nebo je prostě třeba kapitulovat a říct si, že dřevostavba je vhodná do chladnějších oblastí. Dle posledních informací to prý jde, je-li v izolacích dostatek kamenné/minerální vaty. Na základě této informace zvažujeme difůzně otevřenou konstrukci SDK (1,25 cm) – předstěna s vatou (5 cm) – OSB 12 mm s přelepenými spoji air stop páskou - konstrukce s vatou (20 cm) –dřevovláknotá deska (6 cm) – difůzní fasáda. Tomu by pak také odpovídalo řešení střechy.
Děkuji Vám za radu v této věci.
Jiří Lukáš