Kniha návštěv

Datum 17.10.2011

Vložil Kateřina Hachlová

Titulek Projektant

Odpovědět

Dobrý den pane Šimku, s přítelem jsme právě koupili pozemek, kde si chceme nechat postavit dřevostavbu. Nechcele ale typový dům a proto sháníme projektanta, který by nám navrhnul projekt podle našich představ. Chtěla bych se Vás proto zeptat, zda mi můžete doporučit nějakého architekta/projektanta, který se specializuje na dřevostavby a máte s ním dobrou zkušenost. Obávám se, abychom s někým nevytvořili nákladný projekt a po konzultaci s odborníky na dřevostavby nezjistili, že je pro účel dřevostavby naprosto nevyhovující.
Děkuji za odpevěď

Datum 18.10.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Projektant

Odpovědět

Kateřino, odpověď je na delší čas a na tomto webu nechci dělat někomu konkrétní reklamu. Vždy pracuji pro klienta a rád doporučím dobrého projektanta/architekta/realizační firmu, naopak Vám otevřeně sdělím na koho si dát pozor. Jak píšete v poslední větě - na papíře se může objevit projekt, který když si naceníte, zjistíte, že jste zcela mimo původně uvažovaný rozpočet. Proto je vhodné mít TDI již při projektových pracech, aby duo projektant-klient bylo doplněno o třetí nezávislou stranu.

Datum 28.11.2011

Vložil Josef Ehl

Titulek Re: Projektant

Odpovědět

Zadejte bezplatně poptávku do domény www.hledame-architekta.cz, vhodného architekta tak naleznete snáze.

Datum 01.10.2011

Vložil Milena

Titulek Betonové schodiště

Odpovědět

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je technologicky možná stavba betonového schodiště s dřevěnými nášlapy v dřevostavbě. Nevadí mokrý proces výstavby? Není problém s větší váhou schodiště na rozdíl od celodřevěného? Dozoroval jste osobně již takovou výstavbu? Děkuji

Datum 05.10.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Betonové schodiště

Odpovědět

Mileno, viděl jsem jen 2x betonové schodiště v dřevostavbě a nechápu pohnutky projektanta/majitelů k tomuto kroku. Mokrý proces v žádném případě nevadí dřevostavbě (stejně jako betonové/anhydritové podlahy), ale instalovat takový monolit do lehké stavby nedává logiku. S dřevěnými nášlapy vám udělá stejnou muziku celodřevěné schodiště nejlépe z tvrdého dřeva.

Datum 06.08.2011

Vložil Olga

Titulek povodeň

Odpovědět

Chtěla bych se informovat jestli se dá dřevostavba vysušit, když přijde povodeň a dům je zaplaven vodou několik hodin nebo třeba i dní. A jaké jsou možnosti opravy a následného dalšího užívání. Děkuji za odpověď Olga

Datum 23.08.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: povodeň

Odpovědět

Olgo, počítejme situaci, kdy se dům zatopí kompletně do výšky 50 cm. Budete muset vytrhat kompletně nasákavé podlahy (stejně jako u zděného domu). U stěn to bude se statikou v pořádku, bude se muset ale odstranit řekněme 1m odspoda sádrokarton, dále parotěsné folie či OSB desky a vyměnit kompletně "nacucanou" vatu mezi sloupky. Dle počasí bude dřevo konstrukce vysychat - v létě 14 až měsíc. Poté se může vše zase uvést do původního stavu.

Datum 28.07.2011

Vložil Jan Vejskrab

Titulek foukaná celulóza

Odpovědět

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda máte nějaké praktické zkušenosti s foukanou celulózou, resp. s tvrzením, že tato izolace ve svislých konstrukcích sesedá?
Projektant nás od této izolace zrazuje, já se ze svého laického pohledu domnívám, že pokud se při aplikaci dodrží potřebná objemová hmotnost a do konstrukce(izolace) se během užívání nedostane větší množství vlhkosti, nemá izolace jak sesednout.
Děkuji za případnou odpověď

Datum 23.08.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: foukaná celulóza

Odpovědět

Dobrý den pane Vejskrabe, je to přesně jak píšete - pakliže se dodrží objemová hmotnost, bude izolace dobře sloužit po celou dobu užívání domu. Pakliže má firma zvládnutou technologii či dokonce certifikovaný materiál/zařízení (např. Isocell), nebál bych se.

Datum 31.05.2011

Vložil B. Borková

Titulek zemní vruty

Odpovědět

Dobrý den,
rozhodla jsem se postavit dřevostavbu na zemních vrutech, nikoliv však jako crawl space, ale cca 6 cm nad zemí. Mezitím jsem však viděla dřevostavbu, která byla založena podobným způsobem, ale časem v rozích zplesnivěla a především ji zcela odspodu ovládli hlodavci. Jak se mám podobného problému vyvarovat? Mám dřevostavbu vysadit výš (20-40 cm nad zem), aby tam mohla vlézt kočka a myši zpacifikovala, a zároveň základy dobře větraly, anebo usadit základový rošt na vrutech např. na pěnové sklo tak, aby tam nebyl možný průchod pro hlodavce? Děkuji za odpověď.