Kniha návštěv

Datum 06.06.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: zemní vruty

Odpovědět

Osobně bych udělal provětrávanou mezeru min. 10-15 cm - vlhkost a radon budou pod stavbou provětrány, proto nelze zamezit provětrání (a tím pádem průchodu). Dřevo hnije - buď zemní vlhkost nebo zatéká. Zespoda je každopádně mít proveden velmi dobře záklop právě kvůli hlodavcům či mravencům - ne např. difůzní folií s laťováním, jak jsem nyní v jedné realizaci viděl.

Datum 30.04.2011

Vložil Milan

Titulek dotaz EKOPANEL

Odpovědět

dobrý den,
mohl by jste mi prosím v několika stručných bodech nastínít výhody a nevýhody konstrukce dřevostavby z ekopanelů od firmy 3energy
děkuji a přeji hezký den
Milan

Datum 02.05.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: dotaz EKOPANEL

Odpovědět

Dobrý den Milane, nemám nic proti ekopanelům, ale musí to být systémové řešení. Jestli Vám firma dokáže odpovědět jak má řešenu parozábranu/parobrzdu, která je v dřevostavbách důležitá či další technologické zásady, neměl bych nic proti. Co se přesné skladby týče stěn/stropů, mají toho na webu hodně pomálu.
Bohužel se setkávám s firmami, které svoje řešení kopírují od konkurence, umí i poměrně kvalitně postavit, ale technologii nevládnou. Proto v případě například umístění parotěsné folie: a) pod instalační předstěnou b) pod sádrokartonem; dostanete odpověď "vždyť ono to je jedno" nebo "toto řeší sádrokartonáři". A úsměvnými historkami bych mohl pokračovat....Proto vždy na úvodní schůzce probírám s potenciálím zhotovitelem jednotlivé stavební etapy, jejich pracovní postup, použité materiály, způsoby spojování/kotvení. Pak teprve doporučím klientovi, jestli se jedná o firmu znalou nebo "partyzánské řešení".

Datum 27.03.2011

Vložil Miroslav Lučan

Titulek Stavební systém K-KONTROL

Odpovědět

Dobrý den pane Šimku,
při hledání různých informací týkajících se dřevostaveb jsem narazil na Vaše stránky. Velice srozumitelně zde popisujete různé stavební systémy za což jsem Vám společně s ostatními vděčen.
Má otázka zní: Dozoroval jste stavbu, která se realizovala stavebním systémem K-KONTROL? Pokud ano, jaké jsou Vaše zkušenosti, jaký je Váš pohled na tento systém výstavby? Jsou nějaké zvláštnosti při stavbě tímto způsobem, na které výrobce třeba i záměrně nepoukáže? Nacházíme se nyní ve fázi, kdy nám architektonická kancelář projektuje RD a i z hlediska rychlosti výstavby doporučuje tento systém. Stavět budeme kousek od Slaného a tak se budou případně hodit i Vaše služby a rady. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Lučan

Datum 28.03.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Stavební systém K-KONTROL

Odpovědět

Ano dozoroval jsem stavby z K-Kontrolu, vyloženě specifika této výstavby s porovnání s klasickou výstavbou z montovaných panelů - nejsou. Vždy je třeba porovnávat proč se chcete pro tento způsob výstavby rozhodnout. Rychlost to určitě není, montovaný dům třeba s difůzně otevřenou stěnou Vás vyjde časově nastejno a proto je otázka jestli architekti nejsou jen zaměřeni na jednu technologii. Já bych porovnal veškeré další způsoby výstavby dřevostavby - 2by4 či montovanou, difůzně otevřenou či uzavřenou a porovnal na základě kritérií, kterým dáte své váhy.
Jen ale závěrem kritérium, které v případě K-kontrolu je nevyvratitelné. Uvažujete-li o dřevostavbě a máte v sobě alespoň nějaké ekologické cítění, tak jistě uznáte, že polystyren ve stěnách není to pravé ořechové:-)

Datum 30.03.2011

Vložil Miroslav Lučan

Titulek Re: Re: Stavební systém K-KONTROL

Odpovědět

Děkuji za odpověď. My právě stojíme teprve před rozhodnutím jaký způsob výstavby zvolit - a je to pro nás velice těžké právě z důvodů kdy je takové množství variant. Z laického pohledu seřadit kritéria od nejdůležitějších po méně důležité je to stejně tak - proto taky mé dotazy na Vás :) Nežádám od vás konkrétní skladbu hlavních kritérií, ale spíš takové "nakopnutí", nasměrování, jakožto odborníka na dřevostavby :) Informací je všude dost, jen se v nich neztratit.
Když tedy srovnám systém K-Kontrol vs. stavba 2by4 a pominu rychlost stavby, jak je to s cenou?
Až bude hotový projekt, přijde na řadu poptávka na realizační firmy. Na základě hydrogeologického průzkumu ještě bude možná volba založit stavbu na zemních vrutech - co vy na tento zprůsob založení stavby??

Datum 03.04.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Re: Re: Stavební systém K-KONTROL

Odpovědět

Zdravím Vás pane Lučane, ano je velkém množství variant, některé jsou již out, některé jsou progresivní a ekologické, některé dražší, některé levnější....Nakopnutí v rámci pár vět, které zde můžu napsat, by byl spíše výstřel do vzduchu. Já s klienty vždy projdu jejich možnosti, potřeby a vybereme spolu tu nejlepší technologii, která jim vyhovuje. A o tom je dozor, dobře vybrat a pohlídat kvalitu. Pak již nestřílíte dělem do hejna havranů, ale míříte puškou přesně na svůj cíl:-)

Založení na zemních vrutech, pilotech,patkách či crawl space- jednoznačně ano, ZD bývá v případě dřevostaveb luxus.

Datum 04.04.2011

Vložil Miroslav Lučan

Titulek Re: Re: Re: Re: Stavební systém K-KONTROL

Odpovědět

Dobrý den pane Šimku,
na spoustu otázek jste mi dal Vaším příspěvkem odpověď. Děkuji. Musí Vám být jasné, že chceme variantu progresivní, ekologickou a .... levnou zároveň :) Bude to těžké, ale už vím kam se obrátit. Více se rozepíšu v emailu ....
S pozdravem Lučan

Datum 18.03.2011

Vložil Ladislav Landa

Titulek Drevostavba jako chalupa na horach

Odpovědět

Dobry den,
chtel bych Vas poprosit o radu v nasledujici zalezitosti. Planuji stavbu chalupy na horach a uvazuji o drevostavbe, hlavne kvuli rychlosti vystavby a take kvuli rychlemu vytopeni, coz je v pripade chalupy pomerne zadouci.
Mel bych nekolik laickych dotazu :
1) je ma uvaha ohledne vhodnosti drevostavby pro stavbu chalupy spravna ?
2) pocitam ze sklon strechy na horach by mel byt kvuli snehu radeji 40, nejlepe ale 45 stupnu ?
3) lokalita je podle snehove mapy nekde na pomezi 7 - 8 oblasti snehoveho zatizeni. Strechy jsou u vetsiny firem ve standartu konstruovany nekam na oblast 2. Dokazete mi poradit jake mohuocekavat procentuelni zdrazeni strechy kvuli "vyztuzeni" strechy pro oblast 8 ?
4) Myslite ze ma smysl v drevostavbe v podlaze 2 NP vylevat nejakou betonovou mazaninu/anhydrit. Setkal jsme se s nazorem, ze to pomuze podlahu zpevnit. Je fakt, ze jsem byl v drevostavbe, ktera takove zpevneni nemela a podlaha mi pripadal hodne houpava .. ?
5) kvuli cene planuji difuzne uzavrenou stavbu. Muzete posoudit vhodnost skladby obvodove steny u FIRMY1 a FIRMY2 ?
FIRMA1
- akrylátová termoomítka JUB, (polystyren EPS 70F 80 mm)
- sádrovláknitá deska Rigidur tl. 12,5 mm
- cinkovaná trámová konstrukce KVH 60×140 mm + minerální izolační vlna tl. 140 mm
- parozábrana – parotěsná folie Delta GP Dörken 0,1 mm
- dřevěný rošt – instalační předstěna 40/50 mm
- sádrovláknitá deska Rigidur tl. 12,5 mm
- malba bílá Primalex


FIRMA2
- malba
- 15 mm sádrovláknitá deska Fermacell
- 0,2 mm PE-folie jako parotěsná zábrana
- 140 mm dřevěná rámová konstrukce se 140 mm tepelnou izolací
- 15 mm sádrovláknitá deska Fermacell
- 60 mm tepelně izolační deska (20 mm na garážových stěnách podélně nenavazujících na stěny RD)
- 4 - 5 mm podkladní tmel s vyztužující sítí + vrchní omítka (možno nahradit dřevěným obkladem)

Diky moc za Vas cas a rady
S pozdravem Ladislav Landa

Datum 19.03.2011

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Drevostavba jako chalupa na horach

Odpovědět

Dobrý den pane Lando, hodně dotazů, na které se nedá odpovědět jednou větou - většinou tato řešení rozvádím s klientem do hloubky v rámci služeb dozoru, zde je prostor opravdu na stručnou odpověď:
1) ano, rychlé vytopení v návaznosti na dobré hodnoty izolací jsou v horském prostředí vhodné resp. klíčové
2) a 3) - ano, pro větší zatížení se musí posílit statika krovu, čili silnější profil či menší vzdálenosti mezi krokvemi nebo jiný systém konstrukce krovu. Na vše odpoví statik.
4) houpavost podlahy musí být vyloučena, také bych se zaměřil na způsob provedení kročejové izolace, která tlumí přenos zvuku do konstrukce. Bohužel některé firmy ji vůbec nedávají, na stropní trámy pouze 2x OSB křížem a vymalováno.
5) určitě firmu 1, nejenže má stěna lepší hodnotu izolace, ale navíc je použita instalační předstěna