Kniha návštěv

Datum 01.06.2012

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Skladba difúzně otevřené dřevostavby

Odpovědět

Leoši, navrhl jste si optimální skladbu - jen jste zaměnil předstěnu (stačí 40/60) s parobrzdou, která je hned na framingu. OSB desku bych volil v případě 15mm raději Egger.

Datum 14.06.2012

Vložil leos

Titulek Re: Re: Skladba difúzně otevřené dřevostavby

Odpovědět

takže takhle to bude lepší - silikátová omítka-výstužná sít-fasádní vata 80mm-DFP 4 p+d 16mm-rámová konstrukce 60/160mm-izolace 160mm isover uni-osb egger 15 mm p+d -předstěna 40/60mm -izolace 40mm isover uni-osb superfinish eco 12,5mm p+d

Více zde: https://www.nezavisly-stavebni-dozor.cz/kniha-navstev/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: https://www.webnode.cz

Datum 24.04.2012

Vložil Jana

Titulek Dům s energetickou náročností A

Odpovědět

Dobrý den, pane Šimku, narazila jsem na vaše webové stránky při zjišťování informací ohledně dřevostaveb.

Chceme si nechat postavit dřevostavbu, zároveň bychom rádi využili nějakou firmu z okolí. Jeden z kandidátů nabízí následující parametry stěn. Mohl byste mi prosím říct svůj názor na níže uvedené údaje? Rádi bychom měli nízkoenergetický dům v pravém slova smyslu (tedy kategorie A). Děkuji za odpověď a omlouvám se za délku dotazu.

OBVODOVÁ STĚNA
2 mm základní a vrchní omítka STO
80 mm fasádní polystyren
3 mm lepidlo STO
12 mm dřevotřísková deska V100 vyplněná izolační vatou Orsil
140 mm dřevěná konstrukce (KVH profil)
0,2 mm parozábrana
12 mm dřevotřísková deska V100
12,5 mm sádrokartonová deska GFK

Složení obvodové stěny dřevostavby je základní a vrchní omítka, fasádní polystyren, lepidlo STO, dřevotřísková deska vyplněná izolační vatou, dřevěná konstrukce, parozábrana, dřevotřísková deska, sádrokartonová deska

PODLAHY
plovoucí podlaha, dlažba, PVC či koberec 10 mm
betonová mazanina
fólie PVC
pěnový polystyren EPS 100 Z 80 mm
beton C 20/25 a kari sítě 120 mm
radonová izolace, hydroizolace
podkladní beton
zhutněná vrstva štěrkopísku

Střecha dřevostavby je tvořena krovy či vazníky v závislosti na projektu.

STŘECHA
2 mm základní a vrchní omítka STO
80 mm fasádní polystyren
3 mm lepidlo STO
12 mm dřevotřísková deska V100 vyplněná izolační vatou Orsil
140 mm dřevěná konstrukce (KVH profil)
0,2 mm parozábrana
12 mm dřevotřísková deska V100
12,5 mm sádrokartonová deska GFK

Datum 24.04.2012

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Dům s energetickou náročností A

Odpovědět

Jano, určitě je tato nabídka za dobrou cenu - jak by také ne když nemá instalační předstěnu a v podlaze máte slabých 8 cm polystyrenu. Určitě naleznete lepší a vyrovnanější nabídku, en. náročnost při této skladbě: slabé Céčko.

Datum 26.04.2012

Vložil Jana

Titulek Re: Re: Dům s energetickou náročností A

Odpovědět

Děkuji za odpověď. Napsala jsem si do dané společnosti a ptala se na upřesnění energetické náročnosti, sdělili mi, že by dům měl B neb B+. Takže u mě firma naprosto ztratila důvěru:-(

Datum 26.03.2012

Vložil Leoš Trvaj

Titulek rosný bod

Odpovědět

Dobrý den, několikrát jste se tu zmínil o rosném bodu, např: "...vynechejte 4cm v předstěně-ušetříte nějakou tu tisícovku, případný rosný bod bude určitě ve fasádě..." Znamená to tedy (zjednodušeně), že pokud bych zvolil např. v difuzně uzavřený systém a předem si nedělal přehnané představy o kvalitním utěsnění-neporušení parozábrany, mezi sloupky použil min. vatu a na vnější zateplení EPS v dostatečné tloušťce, např. 20cm, tak rosný bod bude uvnitř této izolace => tedy vše bude dlouhodobě v pořádku => plísně apod nevzniknou => nenapadnou nosný dřevěný systém atd.? Děkuji.

Datum 04.04.2012

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: rosný bod

Odpovědět

Ano, rosný bod vznikne za určitých podmínek jestliže parozábrana nebude provedena kvalitně. Nezapomínejte, že se nejedná o konstantní veličinu, jeho "poloha" se v konstrukci mění v závislosti na teplotě a vlhkosti. Ale teoreticky řečeno - ano, u 20cm vnějšího izolantu bude případná kondenzace probíhat tam. Izolant (EPS, vata, dřevovlákno) bude trpět a budou se zhoršovat tepelněizolační schopnosti.

Datum 19.03.2012

Vložil Radka Coufalová

Titulek Montovaná dřevostavba - zkušenosti s firmami

Odpovědět

Dobrý den, vybíráme dodavatele našeho domu, jednáme s několika výrobci montovaných dřevostaveb (RDR, Haas, Okal). Můžete mi poradit či mne navést? Výhody, zkušenosti....

Datum 04.04.2012

Vložil Pavel Šimek

Titulek Re: Montovaná dřevostavba - zkušenosti s firmami

Odpovědět

Dobrý den Radko, každá firma má své pro a proti, s klienty většinou projdu jednotlivé detaily, které je odlišují - vše v návaznosti na cenu. Tapeta místo výmalby na stěnách, absence instalační předstěny, suchá či betonová podlaha - i v tom jsou "paneláři" rozdílní. Vždy ale bude platit - jste pro ně jedním z mnoha, servis a přístup bude vždy jiný než u malé firmy, která by měla být vždy flexibilnější.

Datum 24.07.2012

Vložil Mira

Titulek Re: Montovaná dřevostavba - zkušenosti s firmami

Odpovědět

Mě dodává HK Dřevstav a mám spoustu problémů. Reklamce proběhla při prvním kontrolním dni a práce se zastavily. Jednatel ( majitel ) hraje mrtvého brouka. Nikdo se k ničemu nemá. Posrali mi odvětrání střechy a dřevěného obkladu. Dodavatel oken PKS Mont dílo zkázy dovršil, když okenní pásky znehodnotil sponkovačkou. Bacha na ně !