Proč dřevostavby

Prošel jsem již řadu dřevostaveb a vždy jsem se setkal s více či méně závažnými chybami v průběhu výstavby, které je třeba korigovat. Nechte se vyvést z omylu marketingovými slogany firem, které na trhu působí X let a postaví XX domů za rok – u jedné z nich jsem se setkal i s takovou hrubou chybou jako je nespojování (přelepování) parotěsné folie či ukázkovými tepelnými mosty mezi kleštinami.

Dřevostavby přes veškeré svoje výhody jsou citlivé na precizní výstavbu. Dřevo ze své podstaty není přesným materiálem, jakákoli odchylka od standardu je vidět na chybějící pravoúhlosti, nerovných stěnách a samozřejmě v ne dokonale eliminovaných tepelných mostech. Pakliže právě tepelným mostům není věnována patřičná důslednost, poznáte to na vyšších účtech za energii, plísních v zimních měsících apod.

Bohužel právě nedůslednost například při vkládání izolace či ošetření prostupů parotěsnou folií patří mezi jedny z nejzásadnějších chyb při stavbě dřevostavby - po zaklopení sádrokartonem (či pochozí deskou viz obr. níže) pak nemáte jako uživatel možnost zkontrolovat, je-li vše v pořádku.

 

spatne polozena izolace

Špatně položené 2 vrstvy izolace        Nedůsledně položená izolace

ve stropě - spodní spoj není překryt

vrchní vrstvou

Tepelné mosty jak vystřižené - mezi kleštinami je vidět až na parotěsnou folii, která není navíc spojená (použe přeložená)

 

Další články na podobné téma:

 

 

 

 

Tvorba webových stránek zdarma Webnode